İŞTE BÖYLE LEONARD

İşler hiç de öyle değil Leonard. Herkes bilmiyor, zarların hileli olduğunu. Herkes bilmiyor, iyi adamların kaybettiğini. Çünkü onlar, her yerde kurulan vakıflarla herkese yardım edildiğine ve açların doyurulduğuna inanıyorlar. Herkes bilmiyor Leonard, dövüşün hileli olduğunu. Geminin su aldığını da bilmiyorlar ve kaptanın yalan söylediğine asla inanmıyorlar. Gemi yenileniyor ve çok uzun seferlere çıkacak diyorlar. Fakirlerin giderek çoğalmasının, zenginlerin açgözlülüğü olduğunu bilseler de, öyle zenginlerin bu memlekette olmadığına inanıyorlar.

Ne dersin Leonard, o insanların kim bağlıyor gözlerini, kim tıkıyor kulaklarını? Kendilerini bizim hakikatimize kapatmaya gönüllü olmaları, onları nasıl da mutlu ediyor, görmüyor musun Leonard? Halbuki hakikat sadece bir tanedir ve hakikati alt üst edip, tersine çeviren bu kısır döngü, nerede başlıyor biliyor musun Leonard? O müthiş yalan makinesinin yazdığı o eksiksiz sanılan yazılım var ya, hani medyadan ve eğitimden, çarşıdan pazardan, her gün zihnimize pompalanan ve gündelik her ilişkimize sinen o cıvık cıvık yalanlar. Yalanı kutsayan bir yazılımdır, bu insanları esir alan. Esas suçlular; yalansız bir dünyaya, her gün daha fazla yalan söyleyerek ulaşmanın programını yazanlardır ve sahte mutluluk zehrini, bal yerine bu zavallı insanlara sunanlardır.

Evet Leonard, zulüm çok inceldi, kılcal damarlarımıza kadar sızıyor. Ne isteyip ne istemeyeceğimize, biz daha farkında olmadan hemen karar veriyor. İşe en baştan başlamak gerek Leonard. İnsan doğasının yeniden özgürleştirilmesinden başlamak gerek…

Aydın Mutlu Dinçoğul

18010305_1326909154072882_5857540876064442060_n

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir