HAKKINDA

1961 İstanbul doğumlu. 1984–86 yılları arasında, Ankara’da amatör bir tiyatro topluluğu kurarak, grubun Amatör Tiyatro Şenliklerine katılımını sağladı. 1987 yılında Çankaya Halkevi çalışmalarına katıldı. 2000 yılından itibaren kendine has özgürlükçü ve insancıl bakış açısıyla, bir kitle partisinde İzmir İl Sekreterliği ve 2002’ de Konak İlçe Başkanlığı yaptı.

2004’de İzmir’de zora dayalı hiyerarşiye ve merkezi otoritelere karşı; doğal, barışçıl, insancıl, özgürlükçü ve yerel bir tartışma platformu olan Agora Forumu’nun kuruluşunu ve yayımını, çeşitli kurumlardan arkadaşlarıyla birlikte gerçekleştirdi.

2005’de Ege 78’liler Derneğinin, darbe karşıtı mücadelesinde ve 78’liler Türkiye Meclisinde görev aldı. Halen İzmir’de faaliyet yürüten Ortak Yaşam Kooperatifinin ve Alevi Kültür Derneklerinin üyeliğini yürütmekte ve modernizme eleştirel bir bakışla; eşitlikçi, özgürlükçü Müslüman düşünce hareketleri içinde yer almaktadır.

Sosyoloji lisansı olan yazarın yayınlanmış olan: Cennetin Ufkunda “Duygu Sarmalında Sezgisel Denemeler” adlı bir kitabı ve yakında belli bir sırayla çıkacak olan kuram ve şiir kitapları vardır.aydın dinçoğul

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir